Tradycyjnie podczas Łódź Design Festival rozstrzygnięta została czwarta odsłona konkursu „Kreacje z Natury”. W trakcie sobotniego spotkania w specjalnie zaaranżowanym Domu Idei Jury pod przewodnictwem Przemo Łukasika ogłosiło wyniki.

Kreacje z Natury 4.0 rozdanie nagród

1. miejsce Lea Kazanecka-Olejnik – nagroda 10 000 złotych

2. miejsce Marcin Kitala – nagroda 5 000 zł

3. miejsce Dumitru Alexandru-Marian – nagroda 2000 złotych

Wyróżnienie Kaja Onichimowska i Natalia Banasik – nagroda 1 000 złotych

Gratulujemy!

Gala Finałowa podczas której ogłosimy zwycięzców konkursu „Kreacje z Natury 4.0” odbędzie się w sobotę, 7 października o godzinie 13 w „Domu Idei” - Willa Henryka Grohmana przy ulicy Tymienieckiego 24 w Łodzi.

 

W dniach 18-21 lipca 2017 roku Barlinek Institute of Design zaprosił na wyjątkowe warsztaty zakwalifikowanych do II etapu uczestników konkursu Kreacje z Natury 4.0.

Tegoroczna edycja jest czwartą, a drugą o zasięgu międzynarodowym – począwszy od 2016 roku do wzięcia udziału w konkursie zaprosiliśmy architektów z Rosji, Ukrainy i Rumunii.

Uczestnicy  spędzili czas na warsztatach rzemieślniczych, gdzie pod okiem specjalistów i ekspertów mogli doświadczać pracy nad drewnem, a przede wszystkim skonfrontować swoje projekty i wizje z możliwościami produkcyjnymi. Architekci pod wpływem wielu czynników rozwijali swoje projekty, jak również wpadali na nowe. To właśnie warsztaty miały ich przybliżyć do oddania finałowego projektu w II etapie konkursu.

Zgodnie z hasłem czwartej edycji konkursu „Oderwij się od podłogi” prace uczestników były zaskakujące, nietuzinkowe, a przede wszystkim oryginalne.

W warsztatach pomocą służyli eksperci z firmy Saicos, którzy wspierali uczestników swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie uszlachetniania drewna, ochrony i konserwacji. Z kolei mentorskim podejściem służyli  członkowie Jury – architekt Tomasz Błuszkowski i Wojciech Trzcionka, redaktor naczelny Design Alive – partnera naszego konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku na finałowej gali konkursu podczas Łódź Design Festival.

Zobacz galerię zdjęć na stronie Barlinek Institute of Design >>>

 

W dniu 13.06.2017 roku odbyły się obrady Jury konkursu „Kreacje z Natury 4.0”. Tegoroczna edycja jest ponownie międzynarodowa, do wzięcia w nim udziału zaprosiliśmy również projektantów z Rosji, Rumunii, Ukrainy.

 Spośród ogromu nadesłanych prac Jury wybrało najzdolniejszych, pełnych pasji i wyobraźni projektantów młodego pokolenia.

 Jury zaszczyciły autorytety z dziedziny architektury, designu: przewodniczący - Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infinity-Design), Wojciech Trzcionka (Design Alive), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), Szymon Hanczar (Hanczar Studio), Dorota Karbowska-Zawadzka (Barlinek), Jacek Kula (Barlinek).

 Prace, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu są kreatywną interpretacją hasła konkursowego „Oderwij się od podłogi”.  Zgodnie z Ideą odrywamy się od podłogi i sztampowego myślenia, że deska to tylko podłoga ściana, sufit. Nie ograniczamy naszej wyobraźni żadną płaszczyzną. W tegorocznej edycji konkursu możemy sobie pozwolić na więcej, znacznie więcej.

Lista osób zakwalifikowana do II etapu:

Anna Smirnoffa

Barbara Bołoz

Dominika & Daria Blażek

Dumitru Alexandru-Marian

Ewa Dulcet & Martyna Świerczyńska

Hanna Radło

Kaja Onichimowska & Natalia Banasiak

Karolina Ogiołda

Lea Kazanecka-Olejnik

Magdalena Mojsiejuk & Barbara Drozdek

Marcin Kitala

Marcin Łozicki

Marta Kincel

Oleg Raspopov

Volodya Tsapuk

 

 

„Oderwij się od podłogi” i weź udział w czwartej edycji konkursu „Kreacje z Natury” organizowanego przez Barlinek Institute of Design. Konkurs skierowany jest do architektów i projektantów oraz wszystkich tych, dla których projektowanie to po prostu czysta przyjemność. „Kreacje z Natury” to nie tylko konkurs, który kończy się w momencie ogłoszenia wyników, ale całościowy plan kooperacji firmy Barlinek z projektantami.

W czwartej edycji redefiniujemy pojęcie deski. Odrywamy się od podłogi i sztampowego myślenia, że deska to tylko podłoga  ściana czy sufit.  Nie ograniczamy wyobraźni żadną płaszczyzną.  Możemy sobie pozwolić na więcej. Znacznie więcej.

Po sukcesie trzeciej edycji konkursu i dużej ilości zgłoszeń, w tegorocznej również do udziału zapraszamy projektantów z Rosji, Ukrainy i Rumunii.

Formuła konkursu pozostaje bez zmian i składa się z dwóch etapów. W pierwszym, uczestnicy przedstawią ogólny koncept (m.in. moodboard ilustrujący źródło inspiracji dla projektu; pokażą czym kierowali się przy pracy nad wzorem, ale także będę mogli się zaprezentować pod kątem samego projektowania wnętrz).

W drugim etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni na dedykowane warsztaty do naszej fabryki w Barlinku, gdzie pod okiem ekspertów naszej firmy rozwiną swoje projekty i zdobędą nowe umiejętności. Efektem tych prac, będzie finalny projekt złożony do konkursu.

Konkurs ma na celu wyłonienie najzdolniejszych, pełnych pasji i wyobraźni projektantów młodego pokolenia – takich, którzy potrafią zrozumieć rynek, oraz będą umieli przełożyć swoją wiedzę na praktykę w biznesie. W skład jury oprócz przedstawicieli Barlinka, wchodzą autorytety z dziedziny architektury i designu: przewodniczący - Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infini-Design), Wojciech Trzcionka (Design Alive), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), a także Szymon Hanczar (Hanczar Studio).

Gala finałowa konkursu oraz wręczanie nagród i wyróżnień odbędzie się w październiku podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2017 roku.

 


Uwagi zapytania prosimy kierować na adres : kreacjeznatury@barlinek.com.pl
lub telefonicznie +48 41 333 1188
 
Back to top