W ramach tegorocznych targów Warsaw Home odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników. Zadaniem stawianym przed architektami oraz projektantami było znalezienie najciekawszych, nowatorskich projektów wybarwień Deski Barlineckiej. Z nadesłanych prac jury wyłoniło 27 uczestników z Polski, Ukrainy, Rosji oraz Rumunii, którzy wzięli udział w warsztatach rzemieślniczych w Barlinku, gdzie stworzyli finalny projekt deski konkursowej.

Po raz kolejny udowodnione zostało, że w projektowaniu nie ma granic! Uczestnicy sięgnęli m.in. po sok z buraka, porzeczek, czy pietruszki, łącząc tradycyjne metody z całkiem nowymi i innowacyjnymi.

„Dzisiejszy werdykt pokazuje, że możliwości współpracy z Barlinkiem są nieograniczone. To, co wyróżnia nasz konkurs to warsztaty. Przebywanie w fabryce, w otoczeniu lasów barlineckich, specyficzny klimat i intensywna praca – to wszystko sprawia, że projektanci dosłownie „schodzą na ziemię”. Uczą się być bliżej materiału czyli drewna i lepiej rozumieją zarówno możliwości, jak i ograniczenia produkcji przemysłowej. Z drugiej strony my jako producent również inspirujemy się  dzięki tym spotkaniom. To właśnie na bazie takiej współpracy powstała kolekcja desek „Tastes of Life” zaprojektowana przez laureatki pierwszej edycji, w tym Anię Łoskiewicz-Zakrzewską z Beza Projektkomentowała Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu firmy Barlinek.

Laureaci 5 edycji konkursu „Kreacje z Natury”: 
1. miejsce Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska – nagroda 10 000 zł 
2. miejsce Kaja Onichimowska i Natalia Banasiak – nagroda 5 000 zł 
3. miejsce Marta Ogrodowczyk – nagroda 2000 zł 

Wyróżnienia:
Ada Szczecińska – nagroda 1 000 zł
Aleksandra Józefiak – nagroda  1 000 zł 


W skład jury konkursu wchodzą autorytety z dziedziny architektury i designu: przewodniczący Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infini-Design), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), Szymon Hanczar (Hanczar Studio), Michał Wrześniak (architekt wnętrz) oraz Wojciech Trzcionka („Design Alive"). Pomysłodawczynią konkursu jest dyrektor marketingu firmy Barlinek Dorota Karbowska-Zawadzka. 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zdjęcia: Marek Swoboda

 


Uwagi zapytania prosimy kierować na adres : kreacjeznatury@barlinek.com.pl
lub telefonicznie +48 41 333 1182
 
Back to top