27 osób z Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy wzięło udział w drugim etapie konkursu Kreacje z Natury, który miał miejsce w polskiej fabryce firmy Barlinek.  Warsztaty, będące jedyną w swoim rodzaju możliwością poznania całego procesu produkcji i technologii, w ramach piątej już edycji konkursu, odbyły się w dniach 23-25 lipca w otoczeniu barlineckich lasów.

Wspólnie z młodymi projektantami szukaliśmy koloru idealnego dla nowych wybarwień deski barlineckiej, zgodnych z najnowszymi trendami. Co ciekawe oprócz standardowych i dostępnych metod nadawania koloru olejami czy lakierami, uczestnicy postanowili eksperymentować z produktami naturalnymi czyli porzeczką, burakiem czy natką pietruszki. Będący na miejscu jurorzy w osobach Szymona Hanczara, Michała Wrześniaka czy Wojtka Trzcionki mieli możliwość, aby na miejscu komentować ich dokonania i różne próby uzyskania koloru, a także służyć im pomocą i radą przy tworzeniu ostatecznego produktu.  

 

To dla nas doskonała okazja, aby przybliżyć wszystkim jak zaawansowaną technologicznie podłogą jest deska barlinecka – mówi Dorota Karbowska-Zawadzka,  Dyrektor Marketingu firma Barlinek. Tym bardziej cieszy nas eksperymentalne podejście i próby stosowania naturalnych pigmentów do uzyskiwania barw w tak prawdziwym i w 100% drewnianym produkcie, jakim jest nasza deska. 

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się już w październiku podczas targów Warsaw Home, a tymczasem uczestnicy mają czas do 10 września aby przedłożyć finalne efekt swoich prac.

Partnerami medialnymi Kreacji z Natury są Design Alive, Label Magazine i Dobre Wnętrze.

Zobacz galerię zdjęć >>>

 


Uwagi zapytania prosimy kierować na adres : kreacjeznatury@barlinek.com.pl
lub telefonicznie +48 41 333 1182
 
Back to top