Zalety i wady paneli winylowych jako alternatywy dla podłóg drewnianych. Panele winylowe, znane również jako podłogi winylowe, zyskują na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych podłóg drewnianych. Są one wybierane zarówno przez projektantów wnętrz, jak i właścicieli domów, którzy szukają praktycznych i estetycznie atrakcyjnych rozwiązań dla swoich przestrzeni. Ale czy panele winylowe są naprawdę lepsze od podłóg drewnianych? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnych preferencji, budżetu i warunków panujących w danym pomieszczeniu.

Zalety paneli winylowych są liczne. Przede wszystkim, są one znacznie tańsze od podłóg drewnianych, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla osób, które chcą oszczędzać na remoncie. Panele winylowe są również łatwe do zainstalowania, co oznacza, że można je położyć samodzielnie, bez konieczności wynajmowania specjalistów. Dodatkowo, są one bardzo odporne na wilgoć i plamy, co czyni je idealnym wyborem dla kuchni, łazienek i innych pomieszczeń, gdzie podłoga jest narażona na częste zabrudzenia.

Panele winylowe są również bardzo trwałe. Są odporne na zarysowania i wgniecenia, co oznacza, że mogą wytrzymać intensywne użytkowanie przez wiele lat. W przeciwieństwie do podłóg drewnianych, nie wymagają one regularnego szlifowania i lakierowania, co czyni je łatwymi w utrzymaniu. Co więcej, panele winylowe są dostępne w szerokim zakresie wzorów i kolorów, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do dowolnego stylu wnętrza.

Jednak panele winylowe mają również swoje wady. Przede wszystkim, nie mają one naturalnego wyglądu i uczucia, które oferują podłogi drewniane. Mimo że producenci stworzyli wiele realistycznych imitacji drewna, panele winylowe nadal nie mogą dorównać autentycznemu urokowi prawdziwego drewna. Ponadto, podłogi winylowe mogą być mniej komfortowe pod stopami, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach, ponieważ nie mają naturalnej zdolności do izolacji ciepła.

Inną wadą paneli winylowych jest to, że nie dodają one wartości do domu tak, jak podłogi drewniane. Właściciele domów, którzy planują sprzedać swoją nieruchomość w przyszłości, mogą zdecydować, że inwestycja w podłogi drewniane jest bardziej opłacalna. Wreszcie, podłogi winylowe mogą być mniej przyjazne dla środowiska, ponieważ są wykonane z materiałów syntetycznych, które nie są biodegradowalne.

Podsumowując, panele winylowe są atrakcyjną alternatywą dla podłóg drewnianych, oferując szereg korzyści, takich jak niska cena, łatwość instalacji, trwałość i łatwość utrzymania. Jednak nie mogą one zaoferować naturalnego wyglądu i uczucia drewna, a także mogą być mniej komfortowe i ekologiczne. Wybór między panelami winylowymi a podłogami drewnianymi zależy więc od indywidualnych preferencji, budżetu i specyfiki pomieszczenia.

W ramach tegorocznych targów Warsaw Home odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników. Zadaniem stawianym przed architektami oraz projektantami było znalezienie najciekawszych, nowatorskich projektów wybarwień Deski Barlineckiej. Z nadesłanych prac jury wyłoniło 27 uczestników z Polski, Ukrainy, Rosji oraz Rumunii, którzy wzięli udział w warsztatach rzemieślniczych w Barlinku, gdzie stworzyli finalny projekt deski konkursowej.

Po raz kolejny udowodnione zostało, że w projektowaniu nie ma granic! Uczestnicy sięgnęli m.in. po sok z buraka, porzeczek, czy pietruszki, łącząc tradycyjne metody z całkiem nowymi i innowacyjnymi.

„Dzisiejszy werdykt pokazuje, że możliwości współpracy z Barlinkiem są nieograniczone. To, co wyróżnia nasz konkurs to warsztaty. Przebywanie w fabryce, w otoczeniu lasów barlineckich, specyficzny klimat i intensywna praca – to wszystko sprawia, że projektanci dosłownie „schodzą na ziemię”. Uczą się być bliżej materiału czyli drewna i lepiej rozumieją zarówno możliwości, jak i ograniczenia produkcji przemysłowej. Z drugiej strony my jako producent również inspirujemy się  dzięki tym spotkaniom. To właśnie na bazie takiej współpracy powstała kolekcja desek „Tastes of Life” zaprojektowana przez laureatki pierwszej edycji, w tym Anię Łoskiewicz-Zakrzewską z Beza Projektkomentowała Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu firmy Barlinek.

Laureaci 5 edycji konkursu „Kreacje z Natury”: 
1. miejsce Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska – nagroda 10 000 zł 
2. miejsce Kaja Onichimowska i Natalia Banasiak – nagroda 5 000 zł 
3. miejsce Marta Ogrodowczyk – nagroda 2000 zł 

Wyróżnienia:
Ada Szczecińska – nagroda 1 000 zł
Aleksandra Józefiak – nagroda  1 000 zł 


W skład jury konkursu wchodzą autorytety z dziedziny architektury i designu: przewodniczący Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infini-Design), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), Szymon Hanczar (Hanczar Studio), Michał Wrześniak (architekt wnętrz) oraz Wojciech Trzcionka („Design Alive"). Pomysłodawczynią konkursu jest dyrektor marketingu firmy Barlinek Dorota Karbowska-Zawadzka. 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zdjęcia: Marek Swoboda

27 osób z Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy wzięło udział w drugim etapie konkursu Kreacje z Natury, który miał miejsce w polskiej fabryce firmy Barlinek.  Warsztaty, będące jedyną w swoim rodzaju możliwością poznania całego procesu produkcji i technologii, w ramach piątej już edycji konkursu, odbyły się w dniach 23-25 lipca w otoczeniu barlineckich lasów.

Wspólnie z młodymi projektantami szukaliśmy koloru idealnego dla nowych wybarwień deski barlineckiej, zgodnych z najnowszymi trendami. Co ciekawe oprócz standardowych i dostępnych metod nadawania koloru olejami czy lakierami, uczestnicy postanowili eksperymentować z produktami naturalnymi czyli porzeczką, burakiem czy natką pietruszki. Będący na miejscu jurorzy w osobach Szymona Hanczara, Michała Wrześniaka czy Wojtka Trzcionki mieli możliwość, aby na miejscu komentować ich dokonania i różne próby uzyskania koloru, a także służyć im pomocą i radą przy tworzeniu ostatecznego produktu.  

 

To dla nas doskonała okazja, aby przybliżyć wszystkim jak zaawansowaną technologicznie podłogą jest deska barlinecka – mówi Dorota Karbowska-Zawadzka,  Dyrektor Marketingu firma Barlinek. Tym bardziej cieszy nas eksperymentalne podejście i próby stosowania naturalnych pigmentów do uzyskiwania barw w tak prawdziwym i w 100% drewnianym produkcie, jakim jest nasza deska. 

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się już w październiku podczas targów Warsaw Home, a tymczasem uczestnicy mają czas do 10 września aby przedłożyć finalne efekt swoich prac.

Partnerami medialnymi Kreacji z Natury są Design Alive, Label Magazine i Dobre Wnętrze.

Zobacz galerię zdjęć >>>

Niech żyje kolor! To hasło tegorocznej edycji konkursu Kreacje z Natury, w którym szukamy najmodniejszych wybarwień Deski Barlineckiej. Jury wybierając prace, które zostały zakwalifikowane do II etapu, czyli warsztatów w naszej fabryce miało ręce pełne roboty.

Obrady Jury odbyły się 21 czerwca 2018 roku, a wzięli w nich udział Agnieszka Stefańska (Infini-Design), Szymon Hanczar (Hanczar Studio), Wojciech Trzcionka (Design Alive), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), Michał Wrześniak (architekt wnętrz, artysta plastyk) oraz z ramienia firmy Barlinek: Dorota Karbowska-Zawadzka, pomysłodawczyni konkursu oraz Jacek Kula, dyrektor ds. inwestycji.

Prace, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu charakteryzują się podążaniem za najnowszymi trendami kolorystycznymi czy szukaniem inspiracji w naturze.

Czekają nas najbardziej kreatywne warsztaty pod słońcem!

Lista osób zakwalifikowana do II etapu, warsztatów w fabryce w Barlinku:

Sara Boś, Paweł Lasota (Polska)

Hanna Pałczyńska (Polska)

Weronika Budzichowska (Polska)

Marcin Szafrański, Daria Gibiec (Polska)

Kamila Iżykowicz (Polska)

Natalia Ladżyńska (Polska)

Ada Szczecińska (Polska)

Marta Ogrodowczyk (Polska)

Ewa Duclet, Martyna Świerczyńska (Polska)

Barbara Stelmachowska (Polska)

Aleksandra Józefiak (Polska)

Agata Gancarczyk, Martyna Mieszko (Polska)

Martyna Świerczyńska (Polska)

Madde (Polska)

Andrea Głowala (Polska)

Kaja Onichimowska, Natalia Banasiak (Polska)

Robert Osiński (Polska)

Ionut Mitroescu (Rumunia)

Novotorzhentseva Oksana (Rosja)

НикиХристинаРахат (Rosja)

Pavel /Woodcraft , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript./ (Ukraina)

Osoby, które zostały zakwalifikowane do II etapu/warsztatów proszone są o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ruszyła kolejna, piąta już edycja konkursu „Kreacje z Natury”, który skierowany jest do architektów i projektantów, ale także dla wszystkich entuzjastów projektowania. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych, nowatorskich projektów wybarwień Deski Barlineckiej. Szczególną role odgrywać będzie okoliczność zachowania w projekcie nowatorskich trendów 2018 r.

Piąta edycja konkursu projektowego „Kreacje z Natury” organizowana jest pod hasłem „Niech żyje kolor!”. Deska Barlinecka bez wątpienia kreuje wnętrze. Wykonana jest z prawdziwego drewna, to produkt naturalny i szlachetny. Dzięki szczotkowaniu, fazowaniu czy barwieniu otrzymujemy drewnianą podłogę, która spełni każde gusta. To właśnie przy współpracy czterech finalistek pierwszej edycji Kreacji z Natury powstała kolekcja „Tastes of Life”, czyli podłogi w 16 unikalnych wybarwieniach. W 5. edycji konkursu szukamy najmodniejszych kolorów podłóg w 2018 roku!

Jaki jest według Ciebie najmodniejszy kolor? Barwa idealna? Twórz niczym kreator, szukaj koloru wyjątkowego. A jak znajdziesz, przenieś go na podłogę!

Po sukcesach poprzednich edycji oraz ilość nadesłanych prac, po raz trzeci do udziału w konkursie zapraszamy projektantów z Rosji, Ukrainy i Rumunii.

Formuła konkursu pozostaje bez zmian i składa się z dwóch etapów. W I etapie prócz projektu/konceptu, należy uwzględnić moodboard, który ma przedstawiać wszystkie elementy, które były inspiracją Uczestnika konkursu, do stworzenia projektu. Należy przygotować go w wersji elektronicznej np. w formie prezentacji power point. W drugim etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni na dedykowane warsztaty do naszej fabryki w Barlinku, gdzie pod okiem ekspertów naszej firmy oraz jurorów rozwiną swoje projekty i zdobędą nowe umiejętności. Efektem tych prac, będzie finalny projekt złożony do konkursu.

W skład Jury wchodzą autorytety z dziedziny architektury i designu: przewodniczący - Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infinity-Design), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), Szymon Hanczar (Hanczar Studio) oraz Wojciech Trzcionka (Design Alive). Pomysłodawczynią konkursu jest Dyrektor Marketingu firmy Barlinek Dorota Karbowska-Zawadzka.

Gala finałowa oraz wręczanie nagród i wyróżnień odbędą się się 5 października podczas tegorocznej edycji tragów Warsaw Home.

Na prace czekamy do 10 czerwca 2018r.

 


Uwagi zapytania prosimy kierować na adres : kreacjeznatury@barlinek.com.pl
lub telefonicznie +48 41 333 1182
 
Back to top